Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/np1953/public_html/templates/gk_publisher/lib/framework/helper.layout.php on line 115

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/np1953/public_html/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Üldlaulupidu "Minu arm" Esile tõstetud

Nüüd on need laulud lauldud.

Need laulud, mida sügisest saadik sai õpitud, mille pärast toimus tavapärasest rohkem lauluproove, sai laululaagris koos teiste kooridega lisaproove tehtud, mentoriga Viljandimaa kooride ühisproovil osaletud, ette lauldud üldlaulupeo dirigentidele ja lõpuks hinnatud vääriliseks osalema üldlaulupeol „Minu arm“. Oleme enda ja oma dirigentide üle uhked! Saime hakkama!

Pealinnas sai veedetud kolm imelist päeva. Ehkki kõik ilmaportaalid lubasid vihma ja jahedat ilma, suutsid juba nädal varem proovidega alustanud tantsijad ja nendega päevi hiljem liitunud lauljad vihmapilved rongkäiguks ja laulupeoks eemal hoida. (Viljandis sadas neil päevil isegi rahet…)

Laupäevane rongkäik Vabaduse väljakult lauluväljakuni kulges üllatavalt ruttu, tee ääri palistas tohutu hulk inimesi, kes meile rõõmsaid tervitusi saatsid ja keda ise ka laulma meelitasime.

Esimene laulupeo kontsert kandis nime „Õpetajale“, kus ühendkooride esituses kõlasid „Koit“, „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“ ja „Kuulajale“. Kuulasime ka valikkooride esitatud laule ja nautisime kogu pidupäeva melu.

Ühistranspordiga ööbimiskohta Mustamäele Arte gümnaasiumisse  sõit oli sama emotsionaalne nagu kontsert lauluväljakul. Täistuubitud bussis kõlasid lauljatelt kõigile tuntud laulud, varsti lisandusid ka tavareisijad oma hääletämbritega ja kui palju oli selle „laulupeo“ filmijaid….

Pühapäeval algas laulupidu kell kaks päeval. Meie kord lavale minna oli tunde hiljem. Segakooridega laulsime laulud: „Kannel“, „Emakeelelaul“, „Isamaale“, „Ära mind lahti lase“ ja ühendkooridega „Tuljak“, „Ilus oled, isamaa“, „Igaviku tuules“, „Ta lendab mesipuu poole“, „ Mu isamaa on minu arm“. Peaaegu kõik lood läksid kordamisele, tundus, et rahvas ei tahagi laulupeolt lahkuda. Ühtehoidmist oli nii lippude lehvitades kui ka „lainetusi“ tehes lava ülemise kaare alt kuni pealtvaatajate  ridade lõpuni.

Järgmine laulupidu on 5 aasta pärast. Oleme kohal!

 

Mõned emotsioonid meilt endilt:

VALLI: Kuigi ei saanud SÄVELIGA sel peol koos olla (olin mudilaskooriga), elamused imelised. Olen uhke ja õnnelik oma segakoori üle!!!

SILVI: Piltide vaatamisest ja laulupeo meenutustest ei saa veel niipea küll. Ikka ja jälle vaatad, meenutad, pisar tuleb silma, naeratus tuleb näole... Oli ikka ilus pidu ja õnn, et me sellest kõigest osa saime.

VERONIKA: Me oleme tublid! Ja pidu elan telerist järelevaatamise abil uuesti läbi... Nii äge ikka on olla eestlane!

RITA: Nuuks! Olid kaunid hetked!!!

MONIKA (ei saanud osa võtta laulupeost): Juhuu! Nägin teid telekas! Nii head nägite välja! Aitäh lauljatele! Ilus pidu oli! Ja muidu ei oleks ma kindlasti nii palju vaadanud! Rõõmsad ja hingestatud lauljad tegid ka võõrad lood vaadatavaks- kuulatavaks!

Foto: Ülar Meremaa

Jäta kommentaar

tagasi ülest