Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/np1953/public_html/templates/gk_publisher/lib/framework/helper.layout.php on line 115

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/np1953/public_html/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Sävel Mõisakülas öökontserdil Esile tõstetud

Mõisaküla kodukandipäevade avakontsert toimus 03.08 kell 22.00 Mõisaküla kristlikus kirikus.Kontserdi alguses anti lühiülevaade kodukandipäevade ajaloost, sest tänavu peeti 30. kodukandipäevi. Mõisaküla linnapea pidas tervituskõne.

Aastakümneid tagasi maha põlenud kiriku alles jäänud vundamendile uuesti ülesehitatud puitkiriku võlvkaarte all astus külalisesinejana üles meie "Sävel" segakoor.

Väga hea akustikaga väikeses kirikus kõlasid kuus soomekeelset laulu imekaunilt. Vaatajate aplaus oli nii pikk ja südamlik, et tuli esitada lisapala. Voldemar tõmbas päkapikimütsi pähe ja koor esitas laulu " Taas joulut", sest seostub ju kirik ikka jõuludega.

Kuulajate ette astus meid endale külla kutsunud Mõisaküla kammerkoor Kungla. Seljas olid neil kaunid linased rahvarõivamotiivide ja tikanditega riided. Nende laul kõlas üllatavat profesionaalselt ja laitmatult. Ka kammerkooril tuli esitada lisapala, sest kirikutäis rahvast oli nende esitusest lummatud.

Edasi astusime nende juurde lavale jälle meie, et esitada ühiselt laule " Mu isamaa armas" ja "Mesipuu". Järgnesid tänukimbud esinejatele ja organisaatoritele. Meie koor oli palutud kohvilauda ja pealtvaatajaid ootas üllatusena kirikust väljudes küünaldega valgustatud kiriku õueala.

Põgusast vestlusest võõrustajatega tõdesime, et sellised ühiskontserdid on väga vahvad ja neid tuleks veel korraldada. Kammerkoor oli nõus jõulude ajal meile külla tulema, et jälle ühiselt laulda.
Tagasisõit bussiga Viljandi poole kulges igati lõbusas ja ülevas meeleolus ning juttu jätkus pikalt.

 

Tekst Helle Siimann /"Sävel" koori laulja

Fotod kooridest Uno Tisler/Mõisaküla

 

Kontsert on kuulatav, vaadatav aadressil:

https://www.youtube.com/watch?v=WXc8y6ExFK4

 

Jäta kommentaar

tagasi ülest