Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/np1953/public_html/templates/gk_publisher/lib/framework/helper.layout.php on line 115

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/np1953/public_html/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Järelhüüd Tonyle Esile tõstetud

Kallis Tony. Meie laulukoor Sävel ja Viljandi Ingeri selts on kaotanud Sinu näol ühe oma tugitala, alati rõõmsameelse ja energilise liidri, hea sõbra ja mõttekaaslase ning kõigi poolt armastatud inimese.

Segakoor Sävel asutamisest saati olid Sa 26. aastat kirgastanus koori laule oma võimsa ja kõlava bassihäälega. Sinu laul on aidanud meid esinemistel Ingeri laulupidudel, Eesti üldlaulupidudel, arvukatel väliskontserditel Soomes, Rootsis ja Venemaal, Viljandi Hansa- ja maakonna kooripäevadel, arvukatel kiriku ja Ingeri maja kontsertidel. Sinu panus soome koorimuusika varasalve on hindamatu.

23 aastat olid sa Eesti saapaheitjate juhtkuju ja kuulusid Rahvusvahelise Saapaheite Liidu juhatusse koos üheksa riigi esindajatega. Sinu kaasabil viidi Eestis läbi maailma meistrivõistlusi ja rahvusvahelisi karikavõistlusi. Olles üks tugevamaid saapaheitjaid, omasid nii eesti kui maailma meistri nimetust.

Tonyt on autasustatud Eesti Ingerisoomlaste Liidu kõrgeima autasu - teenete aumärgiga. Sel aastal kohtus ta isiklikult Soome suursaadikuga ja oli kutsutud esinema koos meesansambliga soome suursaatkonda, kui Soome president võttis vastu Eesti presidenti.

Teda tundsid ja teadsid pea kõik Ingeri laulupeolised.

Oleme kaotanud suure südamega inimese. Kaastundeavaldusi on tulnud mitmelt poolt maailmast.

Tony ärasaatmine toimus 9.10.2016 Viljandi Sakala kultuurikeskuses. Leinajaid oli üle 300 inimese. Lahkumistseremoonia korraldas Sangarite klubi, hüvastijätuks laulis Sävel koor, meesansambel Pangepoisid ja Pauluse kirikukoor.

Lõpmata kurbus on hinges....

Valeri

Jäta kommentaar

tagasi ülest