Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/np1953/public_html/templates/gk_publisher/lib/framework/helper.layout.php on line 115

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/np1953/public_html/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Viljandit külastas Soome suursaadik Kirsti Narinen Esile tõstetud

Viljandisse tegi külaskäigu Soome suursaadik Kirsti Narinen koos saatkonna pressi- ja kultuurinõunik Hannele Valkeeniemisega.

10.märtsil toimus kohtumine ingeri-soome seltsi esindajatega Viljandi ingerimajas.

Tervituseks laulis meesansambel Pangepoisid koorijuht Valli Pange juhatusel  lustakaid ja südamlikke laule nii soome kui eesti keeles. Üks lugudest, Sininen ja Valkoinen, on kuulatav-vaadatav ka internetis aadressil http://www.facebook.com/SoomeSuursaatkondTallinn.

Kohtumine toimus soojas ja südamikus meeleolus ühises kohvilauas. Vestlusring oli kahes keeles: soome ja eesti keeles. Kirsti Narineni ja Hannele Valkeeniemi ladus eesti keel oli meeldivaks üllatuseks.

Külalisi huvitas, milliste tegevustega selts tegeleb. Et meil on segakooris üle neljakümne liikme ja Elviira Grosbergi juhendamisel tegutseb naistantsuring „Kielo“, olid neile toredad teadasaamised. Erilist huvi tunti Soomest alguse saanud saapaheite võistluste üle. Suur huviga kuulas suursaadik ka ingerlaste teekonda Ingerimaalt Eestisse.

Vahetati kingitusi. Meie selts sai kingituseks Soome Tallinna saatkonna ajalugu käsitleva soomekeelse raamatu „Kohtu 4“. Omalt poolt kinkisime Olustvere klaasikunstnike valmistatud sinise klaasvaasi ja plaadi Pangepoiste lauludega.

Kui Kirsti Narineni suvekalender vähegi võimaldab, on ta osalemas Narvas toimuval Ingerisoomlaste üldlaulupeol.

Ka võttis ta vastu küllakutse suvistele kultuuriüritustele Viljandis.

Lisaks kohtumisele meie seltsiga kohtusid suursaadik ja pressinõunik Viljandi linnapeaga, Viljandi maavanemaga, külastati Hansa Candle küünlavabrikut ja Kesklinna kooli, kus töötab soome keele õpetajana Kirsti Käiväräinen. Kirstid on kohtunud ka varem ja seda Eesti emakeelepäeval, 14. märtsil 2014, kui Soome saatkonna vastuvõtul suursaadik Kirsti Narinen andis Viljandi Kesklinna kooli õpetajale Kirsti Käiväräinenile üle aasta soome keele õpetaja tiitli.


Fotod Kai Oja /Viljandi Linnavalitsus

Jäta kommentaar

tagasi ülest