Ungarlastele Soome-Ugri kultuuripealinna tiitli üleandmine Obinitsas Esile tõstetud

Ingerlased esinemas Obinitsas Ingerlased esinemas Obinitsas Marina Harakka

7. jaanuar 2016 oli Setomaal hõimurahvastele igati tegus päev, millest oli suur au osa võtta ka Eesti Ingerisoomlaste Liidu sekretäril Annaliisa Abramoval. Tegevust alustati Petseris Talsipühade ja õigeusu jõulude tähistamisega Petseri Lingvistilises Gümnaasiumis, kuhu toodi Obinitsa Soome-Ugri kultuuri pealinna ürituste raames puust linnuke Tsirk kooli külastama.

Kooli aulas esinesid meile õpilased nii vene rahvamuusika bändist kui ka nende setode folkloorühmad nii nooremate kui vanemate õpilastega. Peale seda tervitasid kooli külla läinud soome-ugri vähemusrahvad lühikeste etteastetega võõrustajaid. Ingerlaste eest esinemist esitas isur Dimitri Harakka.

Kui esinemised olid läbi kutsus koolipere meid pidulikule jõulusöögile. Laud oli rikkalikult kaetud ja tegemist oli suurepärase võimalusega tutvuda kunagises Eesti koolis käinud vilistlaste ja praeguste õpilastega.

Peale koos laua taga olemist oli aeg tagasi Eesti suunduda, et Obinitsas ametlikult Soome-Ugri kultuuripealinna tiitel Ungari asulatele  Veszprem ja Iszkaszentgyörgy üle anda. Üleandmise tseremooniale oli kohale tulnud Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves oma kaasa Ievaga, Soome Suursaadik Kirsti Narinen, Eesti välisminister Marina Kaljurand.

Saal oli puupüsti rahvast täis. Ametlikud sõnavõtud ja setode esinemised tehtud said võimaluse esineda Obinitsa soome-ugri kultuuripealinna lõpetus tseremooniale kohale tulnud hõimurahvad. Esinesid nii marid, karjalased, permi-komid ja teised. Ingerlasi esindasid isur Dimitri Harakka ja ingerisoomlane Annaliisa Abramova väikese etteastega. Õhtut jätkas vabas vormis kirmask, kus oli kuulda nii võimast setode meestelaulu, kui ka teiste rahvaste lugusid.

Eesti Ingerisoomlaste Liit tänab Obinitsa setosid kutse eest ja imetoreda kultuuri aasta eest, mis tänu nende suurele tööle teoks oli saanud. Me loodame jätkata uute Obinitsa sõpradega koostööd juba suvel Eesti Ingerisoomlaste Liidu lastelaagris.

Jäta kommentaar

tagasi ülest