Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/np1953/public_html/templates/gk_publisher/lib/framework/helper.layout.php on line 115

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/np1953/public_html/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Info ja kontakt

  • Viimati uuendatud: Esmaspäev, 29 Oktoober 2018 12:00

Eesti Ingerisoomlaste Liit on Eestis tegutsevate ingerisoomlaste seltside ja teiste ühingute vabatahtlik ühendus.

Liit esindab liikmesseltse ning koordineerib nende vahelist koostööd. Liidu büroo asub Tartu Ingeri Majas.

Liidu büroo kontaktandmed

Postiaadress: Veski 35, 51005 Tartu
Registrikood: 80082012

Avatud:

Esmaspäev 9.00-15.00

Teisipäev   9.00-15.00

Kolmapäev 9.00-17.00

Neljapäev 9.00-15.00

Reede 9.00-12.00

Laupäev ja pühapäev oleme suletud.

Annaliisa Abramova, sekretär

telefon (büroo): +372 7 421 773

telefon (mobiil): +372 58 45 50 45

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Maire Petrova, esinaine
Tel: +372 526 0394
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tartu Ingeri Majas tegutsevad ka

  • Tartu Ingerisoomlaste Selts
  • Tartu Soome kogudus
  • Vanurite päevakeskus Tähtvere
  • EIL ajakirja INKERI toimetus

Liitu kuulub 10 ingerisoomlaste seltsi Tartus, Tallinnas, Jõhvis (Ida-Virumaa), Rakveres, Haapsalus (Läänemaa), Pärnus, Viljandis, Narvas, Võrus ning Paides (Järvamaa).

Ingerisoomlaste seltsidel on majad peale Tartut ka Viljandis ning Pärnus ja Jõhvis. Rakveres ja Narvas on seltsi kasutuses mitmetoaline korter. Tallinna seltsi kollektiivid kasutavad Soome koguduse ruume, Võrus aga kasutatakse koosviibimisteks elumaja keldriruumi.

Liidu kõrgeimaks organiks on liikmesseltside esindajate üldkoosolek, mis koguneb üks kord aastas aastakonverentsile. Üldkoosolekute vahelisel ajal juhib Liidu tegevust kümneliikmeline juhatus (varem volikogu), kuhu kuulub üks esindaja igast liikmeseltsist. Juhatuse esimeheks valiti 2013. aasta septembris Anatoli Schultz (Tartu selts). Juhatus koguneb regulaarselt, vajadusel ka igakuiselt.

Liidu juhatuse koosolek Tartus Ingeri Majas

Liidu juhatuse koosolek Tartus Ingeri Majas

Ingerisoomlaste seltside tegevus põhineb regulaarsetele kokkusaamistele ning erinevate tähtpäevade tähistamisele: sõbrapäeva, emadepäeva, Ingeri päeva (Ingeri nimipäev 5.10.), Soome iseseisvuspäeva ning jõule tähistatakse pea igas seltsis. Veel tegutseb seltsides mitmeid käsitöö-, tantsu- ja laulukollektiive. Liidu ülesanded on seltside omadest veel laiemad.

EIL tegevus ulatub laulupidude korraldamisest soome keele õpetamise ning saapaheitevõistlusteni. Teabetalitust korraldab liit oma soomekeelse ajalehe ,,Inkeri" ning kahekeelse kodulehekülje kujul. Samuti rahvapärimuse ja elulugude kogumine kuulub liidu tegevusalasse.

EIL on Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasustuste Liidu, Eesti Regionaal- ja Vähemuskeelte Liidu, Soome Seltsi (Suomi-Seura) ning Välissoomlaste Parlamendi (Ulkosuomalaisparlamentti USP) liige.